اساسین کرید 4: بلک فلگ توسط یک یا دو استدیو ساخته نخواهد شد, بلکه هم اکنون توسط 7 استدیو به طور همزمان در حال ساخت است. بله 7 استدیو!

بخش ها و مراحل مختلف تولید بازی بین این 7 استدیو تقسیم شده است: یوبی سافت مونترئال به همراه کیف, کبک و سنگاپور بخش گیم پلی نبرد ها و جنگ ها را می سازد, یوبی سافت سوفیا (استدیو سازنده لیبریشن) مراحل مربوط به بخش مدرن را تهیه می کند و در نهایت یوبی سافت انسی و بخارست مشغول طراحی بخش مولتی پلیر هستند.

Assassins Creed IV Black Flag 21 630x354

یکی از مدیران اجرایی ساخت بلک فلگ, کارستن میهیل در این مورد گفت:

"مانند همیشه در ساخت اساسین کرید, مونترئال استدیو اول و اصلی است که از سال 2011 نقشش پررنگ تر شده است. سنگاپور در روند تولید بسیار به مونترئال نزدیک بود و کار خود را تقریبا به طور همزمان شروع کردند. سنگاپور در زمینه مراحل و بخش های دریایی در AC III کار بی نظیری ارائه داد, بدین خاطر ما روی این موضوع حساب کردیم و در واقع این استدیو اکنون مشغول ساخت ماموریت های خاص بازی است.
بخش مدرن و امروزی توسط استدیو سوفیا در حال تولید است. این یک دنیای منسجم است. در حالیکه ما قبلا یک بازی بر روی خشکی را با تجربه های دریایی بهم پیوند زدیم. به گونه ای که تفکیک آنها مانند گذشته آسان نخواهد بود. "

بازی های اساسین کرید بسیار وسیع و گسترده هستند و کار زیادی را طلب می کنند. همچنین چه بخواهید و چه نخواهید یوبی سافت قصد دارد که هر سال یک اساسین کرید جدید راهی بازار کند. این دو جمله نشانگر اینست که یوبی سافت برای تولید AC نیاز به افراد و تیم های بیشتری دارد. اما هفت استدیو؟